O co nám jde- aneb trocha filozofie nikoho nezabije

-Stránky jsou založené na osobních a dlouhodobých (min. 5 let) zkušenostech s pěstováním většího počtu rostlin daného druhu (tisíce,u Cykasu a Draceny stovky).

Pokud rostliny pěstujete bez problémů,a jste spokojeni,nic na pěstování neměnte a berte tyto stránky jako pobavení- neboť kolik pěstitelů,tolik různých názorů a způsobů pěstování,a hlavně, nikdo není neomylný.

Pokud ale máte s pěstováním problémy,nebo začínáte a chcete se jich vyvarovat, pak jsou tyto stránky pro Vás!!!

-Naším záměrem je :pokud úspěšně  zvládnete pěstování některých našich rostlin,vrátíte se k nám pro další,náročnější rostliny,nebo  nás doporučíte svým známým .

-Naše filosofie není založená na myšlence "když jim to chcípne,koupí si to znovu"(mimochodem ,s tímto přístupem se dost často setkáváme)

-Naše rady a zkušenosti sice mohou vést ke vzniku potenciální konkurence,neboť žáci někdy přerostou svého učitele,ale  kdysi,když jsme začínali,nám zkušenější pěstitelé také nezištně radili.

-Máme upřímnou radost,když nám někdo řekne,že si u nás před lety koupil kytičku,a dnes ji má lepší než my tu,kterou vozíme s sebou na ukázku,neboť kdo si hýčká pár rostlinek pro své potěšení,má lepší podmínky než když se rostliny musí vtěsnat ve větším množství na omezený prostor (náš případ)

 

Proč nakupovat přímo od pěstitelů?

Většina rostlin prodávaných v květinářstvích pochází z velkopěstíren,které musí vyrábět co největší množství rostlin-to znamená co nejrychleji.Rostliny jsou pěstované v ideálních podmínkách (teplotních,přísun živin,fungicidů).

To je dobré u některých dobře přizpůsobivých rostlin-typickým příkladem je Dracaena marginata.

Suchomilné rostliny se však hůře adaptují,pokud jsou přemístěny do normálních podmínek,většinou nepřežívají,neboť takto vypěstované např. nesnesou dlouhé období bez vody-nejsou patřičně vyzrálé.Některé se nevyplatí pěstovat ve velkém,buď rostou  příliš pomalu,nebo pro ně není  tak velký odbyt  - a to je příležitost pro nás "příštipkáře"

Václav "divný kytky"

Zpět Další